a/ pre deti

Tipy na filmy a knihy

Knižky pre deti

Zori a opustené Vajíčko

Terapeutická rozprávka. Čo sa stane keď sa o opustené vajíčko začne starať žirafa?                                                                 Šmigová, D. a Volčková Sláviková, K., Návrat, o.z. 2012. Dostupné v elektronickej forme, možnosť objednať si na anna.kratochvilova@navrat.sk na dobierku. Cena: 4,50 € + poštovné a balné.

 

Dve-tri prasiatka

Terapeutická rozprávka. Všetky prasiatka sú rovnaké, aj keď niektoré sú trochu iné.                                                                     Mojžišová, Z., Návrat a Asociácia náhradných rodín, Bratislava 2006. Dostupné v elektronickej forme na webstránke rozpravka.navrat.sk

 

O Amálke z nášho mesta

Terapeutická rozprávka. Amálka žije v meste, v ktorom je väčšina detí rovnaká, Amálka je však odlišná. Najprv Amálka nevedela, či je rada odlišnou od ostatných detí.  Chvíľu trvalo, kým si zvykla na predstavu, že patrí k “pestrošom”, no po nejakom čase sa rozhodla, že napriek všetkému by bolo oveľa nudnejšie byť taký istý, ako všetci ostatní v triede.                         Arie Anna Farnam, preklad: Mária Leitnerová, jazyková úprava: Zuzana Mojžišová. Dostupné v elektronickej forme.

Viac terapeutických rozprávok nájdete na rozpravka.navrat.sk

Hans Baumann: Veľký slon a malý slon

Príbeh o chlapcovi, pre ktorého bola dôležitá rovnakosť. No zistil, že byť iný má svoj zmysel. Byť rovnakí nás oberá o mnohé výhody. Vďaka odlišnostiam medzi nami máme v spoločnosti svoje dôležité miesto.               

Claire Keeganová: Foster                                                                                                                    

Knižka o vzťahoch veľkých a malých ľudí. Príbeh o dievčatku, ktorému sa počas pobytu u príbuzných otvoria dvere nepoznaného sveta.

Frida Nilsson: Gorila a ja                                                                                                                    

Krásny a vtipný príbeh o tom, ako si gorila menom Gorila adoptovala nechcené dievčatko zo sirotinca.

Filmy pre deti

Kung fu panda

Pinokkio

Škaredé káčatko

Bambuľka

Krtko /časť s názvom Krtko a orol/

Knižky pre staršie deti

Vieš kto si? …si veľmi dôležitá osoba

Kniha pre deti a tínedžerov v pestúnskych a adoptívnych rodinách. Dozviete sa viac o tom, čo je adopcia a čo pestúnstvo a koľko detí nežije so svojimi rodičmi. Tiež budete vedieť viac o tom, načo sú nám súdy, a aj to, že máte vlastnú ochranku. Okrem toho si prečítate všeličo od všelikoho, koho možno nepoznáte, a predsa máte veľa spoločného. Žilinčíková, D., Návrat, Banská Bystrica 2016. možnosť objednať si na anna.kratochvilova@navrat.sk na dobierku. Cena: 7,50 € + poštovné a balné.

Filmy pre staršie deti

Kdopak by se vlka bál

Kolja